Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dotacja WFOŚiGW w Kielcach na realizację konkursów pn. "Segregujemy i promujemy"

Utworzono dnia 05.06.2020
Czcionka:

W dniu 05.06.2020r. została podpisana umowa dotacji pomiędzy WFOŚiGW w Kielcach a PGKiM w Sandomierzu Sp. z .o.o. z przeznaczeniem na realizację konkursów edukacyjnych pn. ”Segregujemy i promujemy”  skierowanych do uczniów szkół podstawowych z terenu Sandomierza. Zostało udzielone dofinansowanie w wysokości 17 000 zł. Całkowity koszt związany z zakupem nagród wynosi 23 000 zł.

Organizatorem konkursów jest PGKiM w Sandomierzu Sp. z o.o.
Patronat honorowy objęli: Burmistrz Miasta Sandomierza, Rada Miasta Sandomierza i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

Konkursy ekologiczne dotyczyły tematyki związanej z segregowaniem odpadów komunalnych. Uczniowie aby przygotować swoje prace i wziąć udział w konkursie musieli dokładnie poznać zasady segregacji odpadów. Zostały ogłoszone trzy konkursy.

  1. Konkurs plastyczny pn. „Lubimy segregować i to promować” dla klas 1-3.
  2. Konkurs plastyczny pn. „Moje rady na odpady” dla klas 4-8.
  3. Konkurs na wiersz o tematyce ochrony środowiska pn. „Wszystkie dzieci segregują śmieci” dla klas 1-3 i dla klas 4-8.

W konkursie wzięły udział Szkoły Podstawowe z terenu miasta Sandomierza: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Katolicka Szkoła Podstawowa.

Laureaci każdego z trzech zorganizowanych konkursów otrzymają nagrody w postaci gotówkowej karty upominkowej do wybranego sklepu sportowego. Za zajęcie I, II i III miejsca przysługuje odpowiednio nagroda w postaci karty upominkowej o wartości odpowiednio 600 zł, 400 zł i 200 zł. Uczniowie otrzymaną kartę upominkową wymienią na wybrany według własnego uznania i własnych zainteresowań np. sprzęt sportowo turystyczny. Za I miejsce przysługuje nagroda o wartości 600 zł, za II miejsce o wartości 400 zł,  za III miejsce o wartości 200 zł.

Efektem zorganizowanych konkursów jest Publikacja edukacyjna prezentująca wszystkie nagrodzone prace plastyczne i wszystkie wiersze pn. „Segregujemy i promujemy …”. Publikacja zostanie wręczona jako pamiątka wraz z przyznanymi nagrodami wszystkim uczestnikom konkursów oraz członkom Komisji Konkursowych i sprawującym honorowy patronat.

Dotacja WFOŚiGW - galeria

Utworzono dnia 05.06.2020, 10:46

Imieniny

Przyjęcia interesantów

Prezes przyjmuje interesantów
w każdy poniedziałek od godz. 1200 do 1300

Faktura elektroniczna

Wirtualny Cmentarz

Ankieta

Jak ocenisz naszą stronę?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 465

W poprzednim tygodniu: 589

W tym miesiącu: 465

W poprzednim miesiącu: 2892

Wszystkich: 104023