Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Fundusze Europejskie

Nowy pojazd elektryczny w PGKiM - Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji

Utworzono dnia 29.06.2023

Tabor Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu Sp. z o.o. po raz pierwszy zasilił pojazd o napędzie elektrycznym.

Nowy samochód marki Opel Vivaro został kupiony za kwotę 194 tys. zł netto, a Spółka przygotowała wniosek o dotację w wysokości 30% całkowitej kwoty zakupu. Wniosek ten skierowany zostanie do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w ramach programu priorytetowego „Mój Elektryk”. Celem programu jest uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez dofinansowanie przedsięwzięć polegających na obniżeniu zużycia paliw emisyjnych w transporcie, poprzez zakup pojazdów zeroemisyjnych.

Samochód Opel Vivaro to pojazd typu furgon załogowy, 6-osobowy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t. Będzie on pełnił funkcję pogotowia wodociągowego i zastąpi wyeksploatowany już pojazd spalinowy.

Jednym z aspektów, który przemawiał za zakupem „elektryka” jest generowana oszczędność, która w skali roku wyniesie ok. 11 tys. zł. Pojazd będzie ładowany energią elektryczną pozyskaną z 60 sztuk paneli fotowoltaicznych zainstalowanych na budynku PGKiM w Sandomierzu Sp. z o.o. Należy zwrócić uwagę, iż Opel Vivaro jest pojazdem w pełni elektrycznym i przyjaznym dla środowiska.

Spółka będzie podejmowała kolejne działania mające na celu rozszerzenie taboru o pojazdy elektryczne. W niedalekiej przyszłości planowany jest zakup śmieciarki o napędzie elektrycznym oraz zamiatarki elektrycznej do Zakładu Oczyszczania Miasta. W ramach tych działań PGKiM przygotowało kolejne wnioski o dofinansowanie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zakupów pojazdów o napędzie elektrycznym.

Opel Vivaro o napędzie elektrycznym - galeria zdjęć

Utworzono dnia 29.06.2023, 11:23

Prezes Zarządu dr Piotr Sołtyk
przyjmuje interesantów
w każdy poniedziałek
od godz. 1200 do 1300

Internetowe Biuro Obsługi Klienta

Zaktualizuj swoją umowę

Faktura elektroniczna

Faktura elektroniczna

Odbiór odpadów

Jak segregować odpady

Wirtualny Cmentarz

Cmentarz Komunalny w Sandomierzu

Ankieta

Jak ocenisz naszą stronę?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 182

W poprzednim tygodniu: 559

W tym miesiącu: 2264

W poprzednim miesiącu: 2270

Wszystkich: 177173