Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Fundusze Europejskie

Renowacja metodą bezwykopową sieci kanalizacji deszczowej na terenie Starego Miasta w Sandomierzu

Utworzono dnia 26.10.2022

PGKiM w Sandomierzu Sp. z o.o. – Zakład Wodociągów i Kanalizacji sukcesywnie podejmuje działania związane z remontem sieci kanalizacyjnych zlokalizowanych na terenie Sandomierza. Ze względu na lokalizację przedmiotowych sieci w trudnym terenie, szczególnie tam gdzie znajdują się skarpy oraz tam, gdzie uniemożliwia to dojazd, przeprowadzany jest remont metodą bezwykopową, która pozwala na zminimalizowanie uciążliwości prac dla mieszkańców jak również niweluje koszty związane z odtworzeniem nawierzchni.

W bieżącym roku Spółka wytypowała do remontu odcinki sieci kanalizacyjnej wykonane z kamionki o średnicy DN 500 o długości około 64 m zlokalizowane na terenie Starego Miasta w rejonie ulicy Mariackiej. Wybór tego odcinka sieci jest celowy, szczególnie z uwagi na walory infrastruktury zabytkowej Starego Miasta, co pozwala zapewnić bezpieczeństwo pobliskich zabytkowych budynków i trwałość istniejących nawierzchni.

Zdecydowano o zastosowaniu metody bezwykopowej wykorzystującej tzw. rękaw z filców poliestrowych nasączony żywicą epoksydową. Kluczowym powodem wyboru takiej metody jest fakt, że żywice epoksydowe są materiałem przyjaznym dla środowiska. Rurociąg po takiej renowacji jest dokładnie uszczelniony, wzmocniony oraz odporny na żrące związki chemiczne, uzyskując parametry wytrzymałościowe na poziomie nowego rurociągu, a nawet wyższe.

Renowacja sieci kanalizacji deszczowej - galeria zdjęć

Utworzono dnia 26.10.2022, 17:22

Prezes Zarządu dr Piotr Sołtyk
przyjmuje interesantów
w każdy poniedziałek
od godz. 1200 do 1300

Internetowe Biuro Obsługi Klienta

Zaktualizuj swoją umowę

Faktura elektroniczna

Faktura elektroniczna

Odbiór odpadów

Jak segregować odpady

Wirtualny Cmentarz

Cmentarz Komunalny w Sandomierzu

Ankieta

Jak ocenisz naszą stronę?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 181

W poprzednim tygodniu: 559

W tym miesiącu: 2263

W poprzednim miesiącu: 2270

Wszystkich: 177172