Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursów ekologicznych

Utworzono dnia 17.09.2020
Czcionka:

W dniu 17.09.2020r. w siedzibie Szkoły Podstawowej  nr 3 w Sandomierzu odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursów ekologicznych pn. „Segregujemy i promujemy”. Celem konkursów była promocja działań proekologicznych i uświadamianie problemów związanych z odpadami i ich negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Organizatorem konkursów jest PGKiM w Sandomierzu Sp. z o.o.

Patronat honorowy objęli: Burmistrz Miasta Sandomierza, Rada Miasta Sandomierza Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Tematyka zorganizowanych konkursów:

  1. Konkurs plastyczny pn. „Lubimy segregować i to promować” dla klas 1-3.
  2. Konkurs plastyczny pn. „Moje rady na odpady” dla klas 4-8.
  3. Konkurs na wiersz o tematyce ochrony środowiska pn. „Wszystkie dzieci segregują śmieci” dla klas 1-3 i dla klas 4-8.

W konkursie wzięły udział szkoły podstawowe z terenu miasta Sandomierza: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Katolicka Szkoła Podstawowa. Prace zostały przygotowane przez 198 uczniów. Nagrody przyznane zostały 47 uczniom.

Laureaci każdego z trzech zorganizowanych konkursów otrzymali nagrody w postaci gotówkowej karty upominkowej do wybranego sklepu sportowego. Za zajęcie I, II i III miejsca przysługuje odpowiednio nagroda w postaci karty upominkowej o wartości odpowiednio 600 zł 400 zł i 200 zł.

Wartość wręczonych nagród wynosi 23 000 zł. Nagrody zostały dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 000 zł, pozostała kwota pochodzi ze środków PGKiM.

Efektem zorganizowanych konkursów jest Publikacja edukacyjna prezentująca wszystkie nagrodzone prace plastyczne i wszystkie wiersze pn. „Segregujemy i promujemy…”. Publikacja została wręczona jako pamiątka wraz z przyznanymi nagrodami wszystkim uczestnikom konkursów.

Za udział w poszczególnych konkursach Zarząd PGKiM w Sandomierzu Sp. z o.o. składa gorące podziękowania zarówno uczniom jak i dyrektorom oraz nauczycielom. Szczególne podziękowania kierowane są dla Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3, jak również dla Zarządu WFOŚiGW w Kielcach za dofinansowanie nagród dla uczestników poszczególnych konkursów.

Uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursów ekologicznych - galeria zdjęć

Utworzono dnia 17.09.2020, 14:18

Imieniny

Przyjęcia interesantów

Prezes przyjmuje interesantów
w każdy poniedziałek od godz. 1200 do 1300

Faktura elektroniczna

Wirtualny Cmentarz

Ankieta

Jak ocenisz naszą stronę?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 691

W poprzednim tygodniu: 691

W tym miesiącu: 2345

W poprzednim miesiącu: 2447

Wszystkich: 99901