Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Fundusze Europejskie

Remont zbiorników burofowych wodny pitnej przeznaczonej dla mieszkańców Sandomierza

Utworzono dnia 05.04.2019

Dnia 1 kwietnia 2019 r. portal "Sandomierz NaszeMiasto.pl" zamieścił artykuł dotyczący zorganizowania konferencji, której celem jest podjęcie przedsięwzięcia remontu zbiorników buforowych. Zadaniem wspomnianych zbiorników jest gromadzenie wody pitnej dla mieszkańców Sandomierza. W konferencji uczestniczyli Marcin Marzec, burmistrz Sandomierza, Piotr Sołtyk, Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu oraz Piotr Chojnacki, zastępca kierownika do spraw sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w PGKiM.

Remont dwóch zbiorników jest konieczny z uwagi na fakt, iż dalsza eksploatacja tych obiektów mogłaby doprowadzić do nieodwracalnych skutków budowlanych, tym samym zagrażając bezpieczeństwu wodnemu miasta.

Realizację prac podzielono na trzy etapy. Prace remontowe mają potrwać trzy lata i będą realizowane w sposób zapewniający ciągłość dostaw wody dla mieszkańców Sandomierza.

Wykonanie remontu zbiorników pochłonie kwotę około 4 mln zł i zostanie sfinansowane z pożyczki zaciągniętej przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Więcej informacji na temat realizacji opisanego przedsięwzięcia można przeczytać pod wskazanym artykułem: klik


 

Prezes Zarządu dr Piotr Sołtyk
przyjmuje interesantów
w każdy poniedziałek
od godz. 1200 do 1300

Internetowe Biuro Obsługi Klienta

Zaktualizuj swoją umowę

Faktura elektroniczna

Faktura elektroniczna

Odbiór odpadów

Jak segregować odpady

Wirtualny Cmentarz

Cmentarz Komunalny w Sandomierzu

Ankieta

Jak ocenisz naszą stronę?

Wyniki