Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Fundusze Europejskie

Prace pielęgnacyjne drzewostanu na Cmentarzu Komunalnym w Sandomierzu

Utworzono dnia 04.08.2022

Zarząd Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu Sp. z o.o., mając na uwadze bezpieczeństwo osób oraz grobowców znajdujących się na terenie Cmentarza Komunalnego w Sandomierzu, po przeprowadzeniu weryfikacji stanu zdrowotnego drzew oraz uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, cyklicznie od ubiegłego roku prowadzi prace pielęgnacyjne w obrębie drzewostanu.

Dokonano już wycięcia kilku drzew obumarłych, usunięto z koron dwóch drzew pasożyta – jemiołę (Viscum album), przeprowadzając przy okazji cięcie sanitarne, a w dniu 04 sierpnia bieżącego roku rozpoczęto na podstawie Decyzji Nr 39/A/2022 wydanej przez Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Kielcach Delegatura w Sandomierzu, prace prowadzące do całkowitego usunięcia drzewa – klon pospolity (Acer platanoides).

Prace prowadzone będą ze względu na pokrój drzewa i jego lokalizację etapowo.

W związku z tym, zwracamy się do osób odwiedzających cmentarz w dniach prowadzenia prac przedmiotowych o zachowanie należytej ostrożności, nie wchodzenie na teren oznaczony taśmami, parkowanie samochodów na terenie bezpiecznym, a przede wszystkim stosowanie się do poleceń osób zabezpieczających teren oraz do znaków ostrzegawczych.  Wykonanie prac jest konieczne ze względu na stan zdrowotny drzewa oraz zagrożenie, jakie stwarzają niestabilne warunki atmosferyczne, tj. silne wiatry, burze i nawałnice.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i jednocześnie prosimy o zachowanie bezpieczeństwa, a przede wszystkim nie wchodzenie w obszar prowadzonych prac.

Pielęgnacja drzewostanu - galeria zdjęć

Utworzono dnia 04.08.2022, 14:33

Prezes Zarządu dr Piotr Sołtyk
przyjmuje interesantów
w każdy poniedziałek
od godz. 1200 do 1300

Internetowe Biuro Obsługi Klienta

Zaktualizuj swoją umowę

Faktura elektroniczna

Faktura elektroniczna

Jak segregować odpady

Wirtualny Cmentarz

Cmentarz Komunalny w Sandomierzu

Ankieta

Jak ocenisz naszą stronę?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 223

W poprzednim tygodniu: 353

W tym miesiącu: 1561

W poprzednim miesiącu: 2066

Wszystkich: 145591